Světelná terapie PDT  


U nás v salonu Vám nabízíme ošetření pleti  těmito způsoby :

1.-  Světelná terapie (PDT - Photodynamic therapy) 

1. Světelná terapie (PDT - Photodynamic therapy)

patří mezi nejstarší léčebné metody lidstva datující se již do starověkého Egypta. Léčba světlem byla omezena na pouhé působení termoefektu světla či na ozařování infračervenými paprsky, skutečné efekty a výsledky se objevily až s jeho polarizací a využitím světel o přesně daných vlnových délkách. Nejmodernější LED světla využívají speciální diody s vysokou svítivostí a vyšším průměrem pro maximální vyzařovaný výkon na ošetřovanou plochu a pro jedinečnou míru polarizace. Kombinace červeného, modrého, žlutého a zeleného světla představuje nejširší spektrum využití a možných indikací

Indikace:

Červené světlo (630 nm):

rejuvenace a posílení kolagenových vláken, uvolnění bolestivosti, zklidňující léčba po laserových zákrocích, hojení ran, léčba zánětů a vředů, zesvětlení stařeckých skvrn. Pro regeneraci kožních buněk, podporuje krevní oběh, zmírni jizvy u akné, alergicku dermatitidu, zmírni bolesti, aktivizuje vnitřní energii, keloidní a poúrazové jizvy, obtížně se hojící rány a defekty, diabetické kožní defekty, pooperační jizvy, bércové vředy, lupénka, atopické ekzémy, stavy po pásovém oparu, herpes labialis, dekubity, afty, regenerační účinky v kosmetice, potíže s prokrvováním, akne, trudovitost pleti, varikosita, křečové žíly, žilní nedostatečnost, vředy, kožní defekty, celulitida, strie.

Pokud se jedná o zánětlivě změněné křečové žíly, tak MODRÁ BARVA, samozřejmě při zachování správné léčby protizánětlivými léky a prevenci trombembolické nemoci.

Modré světlo (470 nm):

 léčba akné a bakteriálních onemocnění, v kombinaci uvolnění depresí, prevence infekce rány, alergie na pokožku. Léčba modrým světlem (svým vlivem na termoregulační centrum ) má však často příznivý vliv i když jiné metody selhávají nebo jsou málo účinné.

 •  Revmatismus.
 • Akutní záněty, zánětlivě postižené oblasti, bolestivá místa
 • Popáleniny, opařeniny
 • Po zhojení je třeba navázat červeným světlem
 • Zelené světlo (525 nm): zesvětlení pigmentových skvrn, podpora růstu vlasů, pro citlivou pleť
 • Barva rovnováhy organismu, uvolnění, posiluje psychickou odolnost, blokuje autoimunitní procesy.
 • Stres
 • Nespavost, problémy s usínáním, nervové potíže
 • Palpitace, bušení srdce
 • Alergie na seno- pylová rhinitis, tzv. "žňová horečka"
 • Závratě, vertigo
 • Vysoký krevní tlak, hypertenze
 • Zlost, hněv

Žluté světlo (580 nm):

rejuvenace pleti, zlepšení mikrocirkulace a vaskulárních problémů, potlačení zarudnutí, otoků a dalších efektních pigmentů. Barva očisty organismu, podporuje proudění lymfy, působí příznivě na klouby, posiluje psychickou odolnost, pomáhá udržovat vegetativní rovnováhu. Dobře také působí na klouby.

 • Posílení psychické odolnosti
 • Únavnost
 • Kloubní bolesti, Artróza
 • Stav po jaterní detoxikaci, po otravách
 • Astma
 • Deprese

------------------------------------------------------------------------------

Aplikace

obličej, krk, ruce, hrudník, břicho, třísla, hýždě, lýtka, chodidla, lokální aplikace

Princip

LED - PDT světla využívají polarizovaného světla - tj. jeho rozložení na specifické vlnové délky a stupeň polarizace je při léčbě tím nejpodstatnějším parametrem, společně s vyzařovanou intenzitou.. Míra polarizace je podstatná pro maximální efekt - při polarizaci nižší, než-li 80 % dochází k pohlcování polarizovaného světla světlem nepolarizovaným a výsledek je mnohem nižší až žádný. Průnik polarizovaného světla je ovlivněn typem tkáně, kterou ozařujeme. Nejvíce světla propustí tkáň poškozená a s velkým množstvím tukových buněk a to díky vyššímu obsahu hemoglobinu a vody.

LED Light

Světelná terapie není pro každého.

Kontraindikace:

Když člověk užívá třezalku nebo psoralen (psoraleny - látky původně rostlinného původu zvyšující citlivost kůže k ultrafialovému záření; furanokumariny. Užívají se v kožním lékařství v léčbě psoriázy PUVA terapie, vitiliga aj. Např. methoxsalen 8-methoxypsoralen).

Epilepsie

Těhotenství

Kojení

Lidí, kteří užívají antibiotika, kortizonové a steroidní injekce.


LED světelná terapie je vhodná pro ty, kteří chtějí:

Minimalizovat vrásky, kohoutí stopy, póry, zlepšit vzhled pleti, obnovit přirozenou tvorbu kolagenu pokožky, snížit melanín, který způsobuje hnědé skvrny, zarudnutí kůže, zjizvení, suché skvrny způsobené ekzémem


Využití vlastností barev

To, že na nás barvy působí a mají hojivý účinek není žádným tajemstvím. Terapie pomocí barev byla praktikována již ve starých kulturách: egyptské, indické a čínské. Dnes zaujímá léčení barvami přední místo mezi alternativními léčebnými metodami.

Světelné podněty jsou zaznamenány v mozku hypofýzou a jsou předávány autonomnímu nervovému systému, odkud jsou uvolňovány stimulující nebo tlumící podněty pro látkovou výměnu, hladinu hormonů a krvetvorbu.

ČERVENÁ představuje zdraví, oheň, teplo, krev, vášeň, silnou vůli, přežití. Při použití na organismus stimuluje, aktivuje, přináší vitalitu, dynamizuje, zintenzivňuje, znovu uvolňuje v hloubce uloženou energii, posiluje smysly, přivádí k rozmachu pomalé procesy, dodává člověku pocit síly. Červená barva se používá, aby dodala energii, podnítila k pohybu, k bezprostřední reakci.

ŽLUTÁ  je barvou rozumu a vnímání. V dávných dobách byla barvou, která symbolizovala život a radost. Váže se k vlastní hodnotě a k tomu, jak na sebe nahlížíme. Je to barva osobnosti a ega. Z psychologického hlediska je vhodná pro sklíčené a melancholické stavy. Žlutá je barva jasného myšlení, objektivity, bystrosti, důvěry, osobního kouzla. Obchodníkům se například doporučuje, aby nosili žlutou kravatu pro zdůraznění sebevědomí. Žlutá posiluje, otevírá, zvyšuje energii, povzbuzuje slabé procesy, uvolňuje ztuhlost, posiluje nervy.

ZELENÁ je barvou lásky, pokroku, růstu, nezkušenosti, plodnosti, naděje, rovnováhy a nového života. Rovněž je to barva pro zklidnění a utišení. Nosí ji na sobě chirurgové, aby uklidnili pacienta. Zelená barva upevňuje imunitní systém. Působí také proti stresu, udržuje v rovnováze tělesnou a psychickou energii, uvolňuje bolestivé a napjaté procesy, přináší uklidnění.

MODRÁ  barva je z psychologického hlediska při emočních stavech více zklidňující než barva zelená. Je to barva pro meditaci a duchovní rozvoj, neboť uvolňuje mysl. Je to barva pravdy, oddanosti, klidu a upřímnosti. Ale také vyšších duševních vlastností. Uklidňuje, brzdí, koncentruje, ochlazuje, proto se používá u popálenin a při snižování horečky, je ideální pro stimulaci hojivých procesů u zánětlivých stavů - bolesti zubů, očí, záněty kloubů, uvádí do pořádku hyperaktivní, nekontrolované a rušivé procesy, uklidňuje.

KOMBINACE S PŘEVAHOU ČERVENÉ A ŽLUTÉ BARVY. Keloidní a poúrazové jizvy, obtížně se hojící rány a defekty, diabetické kožní defekty, pooperační jizvy, bércové vředy, lupénka, atopické ekzémy, stavy po pásovém oparu, herpes labialis, dekubity, afty, regenerační účinky v kosmetice, potíže s prokrvováním

Správná aplikace SVĚTELNÉ LÉČBY s bylinnými přípravky

Bylinné oleje či bylinné balzámy je třeba aplikovat vždy až po osvitu. Je třeba používat přípravky po zralé úvaze. Velmi dobré zkušenosti jsou s aplikací Krému se solí z Mrtvého moře, především po aplikaci červeného a žlutého světla.

Dalšími vhodnými krémy jsou i Arnika nebo Měsíčková mast. Po léčbě modrým světlem se doporučuje Frische gel.


Ceník světelné fotodynamické terapie PDT / LED